חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

משקל משאיות

משקל משאיות

פרמטרים חשובים בבחירת משקל למשאית

כשמדובר בבחירת מערכת המשקל הנכונה ביותר למשאית, ישנם מספר פרמטרים הנכנסים לשכלול. אחד מהם הוא הקיבולת המרבית, שכן המשקל צריך להכיל את המטען הכבד ביותר שהמשאית צפויה לשאת. כמו כן גם העמידות הינה חשיבות עליונה בעת הבחירה, שכן התחשבות זו נעה בין בתנאים קשים אשר עומדים בפני חיכוך רב על פני כבישים מהירים וצרכים משתנים במסגרות התעשייתיות. ולצד כל אלו גם הניידות נחשבת לגורם משמעותי עבור מי שדורש פתרונות שקילה ניידים במשאיות. 

סוגי משקלים למשאיות

בנוף המודרני, מספר סוגים של משקל משאיות נותנים מענה עבור אותם צרכים ספציפיים העמסת מטען למשאיות. ישנם כיום מאזני גשר משקל, אשר עשויים כבמות גדולות המותקנות על הכביש(חניה) בה המשאית פורקת ומעמיסה מטען מעליו, מה שמאפשר מדידה ישירה של משקל המשאית ושל המטען. לצד זאת קיימות גם מערכות שקילה משולבות וכפי שהשם מרמז, מערכות אלו משולבות במשאית עצמה, ומספקות נתוני משקל בזמן אמת במהלך העמסה והובלה של הסחורה. ולצד כל אלו ישנם גם סרנים ניידים, אשר תורמים בהערכה של חלוקת המשקל על פני סרני המשאיות. משקלים אלו מאפשרים שכלול מהיר ונייד אותו ניתן לבצע במספר בנקודות שונות.

פעולות פנימיות של מערכת שקילת משקל משאית

כדי להמחיש את פעולתה הפנימית של מערכת שקילת משקל למשאיות, הבה נבחן כדוגמה את הפעילות של מאזני גשר. כאשר המשאית נוסעת על פלטפורמת המשקל, ישנם חיישנים מתחת לכל פינה של הרציף המבצעים תיעוד של המשקל באופן מדויק. נתונים אלו מועברים לאחר מכן ליחידה ממוחשבת מרכזית, אשר מחשבת את המשקל הכולל. מערכות מתקדמות אלו עשויות להשתלב בתוכנה אשר לוכדת ומנהלת את הנתונים לצורך ניתוח ודיווח, תוך כדי הבטחת עמידות בתקנות משקל ולוגיסטיקה באופן יעיל